Przejdź do strony internetowej dla pacjentek.

Przejdź do serwisu

Przejdź do strony internetowej dla lekarzy.

Przejdź do serwisu
Jesteś lekarzem? Strona dla specjalistów

Pessar to niewielki wyrób medyczny z wielkimi możliwościami

Umieszczony w pochwie eliminuje niepożądane objawy zaburzeń statyki narządów rodnych i nietrzymania moczu. Pomaga też donosić ciążę i wspiera leczenie wielu innych schorzeń ginekologicznych.

Dobrze dopasowany i odpowiednio włożony przywraca anatomiczne ułożenie narządów rodnych i innych organów miednicy mniejszej.

zobacz pessary

Nie musisz mieć operacji, żeby pozbyć się dolegliwości związanych z wypadaniem narządów rodnych, nietrzymaniem moczu oraz zadbać o bezpieczną ciążę.

Stosowanie pessara, w przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, nie jest obarczone ryzykiem. Zakłada się go niemal bezboleśnie, nie trzeba podawać środków znieczulających, nawet tych działających miejscowo. To jeden z najważniejszych powodów, dla których pessaroterapia niemal całkowicie zastępuje leczenie operację.

Wysokiej jakości - jałowe, certyfikowany, bezpieczny dla zdrowia - pessar można nabyć już od 150 zł. Można go używać nawet przez 3 lata.

Ponieważ pessaroterapia jest zabiegiem nieinwazyjnym i w pełni bezpiecznym może być stosowana prawie przez każdą kobietę. Jedynym przeciwskazaniem jest stan zapalny pochwy.

Wiele kobiet po przeprowadzeniu instruktarzu przez lekarza prowadzącego jest w stanie nauczyć się wyjmowania i ponownego zakładania pessara w domu (dot. pessarów ginekologicznych). Zwiększa to komfort użytkowania pessara i zmniejsza częstotliwość wizyt u specjalisty. Prześledź nasze instrukcje, które nauczą cię, jak robić to krok, po kroku.

Dobrze dopasowany i odpowiednio włożony przywraca anatomiczne ułożenie narządów rodnych i innych organów miednicy mniejszej.

Warto rozważyć aplikację pessara do czasu zabiegu chirurgicznego, by nie musieć rezygnować z codziennych czynności i móc funkcjonować każdego dnia w komfortowych warunkach. Często po zastosowaniu próbnym, pacjentki rezygnują z operacji.

Wymień swój pessar na inny nawet do 3 miesięcy od jego zakupu

Wymień pessar