Pessary dzielimy na:

Dlaczego skorzystać z pessaroterapii?

Prosta i skuteczna metoda leczenia

Co to jest pessar? To umieszczany w pochwie miękki krążek – unosi i podtrzymuje opadającą macicę i inne narządy miednicy mniejszej, co pozwala skutecznie leczyć wiele dolegliwości ginekologicznych i położniczych.

Bezpieczna alternatywa dla operacji

Umieszczenie pessara w pochwie podtrzymuje narządy, dając efekt podobny do tego, jaki można uzyskać po operacji chirurgicznej. Zastosowanie pessara jest jednak całkowicie bezpieczne, nie wymaga pobytu w szpitalu i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia komplikacji, jakie bywają następstwem operacji.

Wzmacnia mięśnie

Osłabione mięśnie i więzadła są przyczyną zaburzeń statyki narządów rodnych i wielu innych dolegliwości. Noszenie pessara stabilizuje położenie narządów miednicy mniejszej, jednocześnie odciążając mięśnie i więzadła. Mogą się one wtedy zregenerować, co czasem, pozwala kobietom całkowicie wrócić do formy.

Sposób na sprawdzenie skuteczności operacji

Zdarza się, że chirurgiczne uniesienie macicy sprawia, że u pacjentki ujawnia się nietrzymania moczu. Zakładając pessar kobieta może sprawdzić, czy operacja będzie u niej skuteczna.

Jedyna metoda leczenia niektórych dolegliwości

Całkowite wypadanie ciężarnej macicy czy zespół bólowy miednicy mniejszej to uciążliwe schorzenia, które można wyleczyć pessaroterapią.

Pessaroterapia
Pessaroterapia
90%

Ponad 90% kobiet stosujących pessar ginekologiczny, poleca jego stosowanie innym kobietom1

Wszystko, co warto wiedzieć o pessaroterapii

Co to jest pessar i jak działa?

Co to jest pessar i jak działa?

Pessar to miękka, silikonowa wkładka, którą umieszcza się w pochwie. Dobrze dobrany, eliminuje niepożądane objawy natychmiast po założeniu, bo podtrzymuje obniżające się narządy.

Dowiedz się więcej

Dlaczego pessary Dr Herbich?

Okolice intymne to wyjątkowo wrażliwe miejsca. Pessar musi być więc nie tylko skuteczny, ale też delikatny. Pessary Dr Herbich, wykonane z zaawansowanego technologicznie silikonu medycznego, są niezwykle komfortowe w użytkowaniu. Wiedzą o tym lekarze, którzy od lat polecają te pessary swoim pacjentkom.

Pessaroterapia
 • Łatwe do zakładania i wyjmowania
  Wykonane z elastycznego silikonu
 • Niewyczuwalne w czasie noszenia
  Przyjazne dla tkanek
 • Idealnie dopasowane
  Możliwość bezpłatnej wymiany
 • Sterylne
  Co minimalizuje ryzyko infekcji
 • Trwałe
  Możesz je używać przez 2 lata
 • Bezpieczne
  Gruntownie przebadane
 • Stać Cię na nie
  Wysokiej jakości — jałowy, certyfikowany, bezpieczny dla zdrowia — pessar można nabyć już od 155 zł.

Co o pessaroterapii sądzą kobiety ?

Maria, zdiagnozowana w wieku 30 lat

Miałam operację, ale nie była udana. Z perspektywy czasu myślę, jednak, że dobrze się stało, że ją miałam. Nieudana operacja sprawiła, że znalazłam nowego lekarza, który zalecił mi noszenie pessara i ćwiczenia z fizjoterapeutą. To był strzał w dziesiątkę, bo UWIELBIAM mój pessar. Pozwala mi być matką, jaką chciałam zawsze być, czyli taką, która aktywnie spędza czas z dziećmi i taką, która dba o siebie – ćwiczy i spotyka się z przyjaciółmi. UWIELBIAM też moją fizjoterapeutkę. Pokazała mi, które mięśnie trzeba ćwiczyć i nauczyła mnie to robić w taki sposób, żebym czuła, gdy przy tym zbytnio naciskam na dno miednicy. Nauczyła mnie też, jak żyć na co dzień nie szkodząc sobie.

Być może w przyszłości będę miała kolejną operację. Ale dzięki pessarowi, mogę z nią spokojnie poczekać do czasu, aż moje dzieci będą starsze, a ja będę miała wystarczająco dużo czasu na rekonwalescencję.

Więcej opinii kobiet   Jak żyć z pessarem?

Kiedy pessar nie działa?

Dobrze dobrany pessar eliminuje objawy zaburzeń statyki narządów rodnych i nietrzymania moczu natychmiast po założeniu. Jeżeli jednak tak się nie stało w Twoim wypadku – jeżeli masz poczucie, że pessar nie działa – na pewno jest jakaś przyczyna, a my pomożemy Ci ją znaleźć.

Porozmawiaj z naszym doradcą

Wydaje mi się, że mój pessar nie działa.Wydaje mi się, że mój pessar nie działa.
Pessaroterapia

Jako lekarz położnik-ginekolog, pessaroterapią pomagam kobietom podtrzymać ciążę, a także przy wielu schorzeniach natury ginekologicznej: nietrzymania moczu, wypadania, czy obniżania się narządów rodnych. Pessar Dr Herbich to mały wyrób medyczny z obszernym spektrum pomocy kobietom.

Dr Michael Herbich
założyciel Dr Herbich Sp. z o.o.

Masz pytanie dotyczące pessarów? Zapytaj nas!

w dni powszednie, w godz. od 8:00 do 16:00

Newsletter
Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności *
Wymień swój pessar na inny nawet do 3 miesięcy od jego zakupu
Wymień pessar
Pessary
Komunikat
Dr Herbich - producent - pessary ginekologiczne, położnicze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu