Jesteś pacjetnką? Strona dla pacjentek

Pessar kołnierzowy szyjki macicy

Przeznaczony dla kobiet w ciąży. Zmniejsza ucisk na szyjkę macicy, co pomaga zapobiegać przedwczesnym porodom. Pomaga też m.in. przy zespole bólowym miednicy mniejszej, zastoju moczu w nerkach oraz żylaków kończyn dolnych i sromu u kobiet w ciąży.

czytaj więcej
Położniczy

Pessar pierścieniowy gruby

Stosowany przy zaburzeniach statyki pochwy, macicy, cysto i rectocele oraz nietrzymaniu moczu, spowodowanym obniżeniem narządów. Niweluje dolegliwości związane z poporodowym zespołem bólowym miednicy mniejszej.

czytaj więcej
Położniczy

Pessar grzybkowy

Stosowany w leczeniu zaburzeń statyki narządów rodnych. Jest wykorzystywany w sytuacjach, w których inne pessary mogłyby nie utrzymać nacisku opadających narządów.

czytaj więcej
Położniczy

Pessar kołnierzowy cewki moczowej

Stosowany przy mieszanym i wysiłkowym nietrzymaniu moczu, gdy towarzyszy mu obniżenie narządów rodnych. Kalota pessara podpiera cewkę moczową, a kołnierz obniżające się narządy – macicę i pochwę.

czytaj więcej
Położniczy

Pessar talerzowy

Pessar pierwszego wyboru u pacjentek o wąskim wejściu do pochwy z obniżeniem macicy, pochwy, szczytu pochwy i towarzyszącym recto lub cystocele. Szeroko rozłożone ramiona pessara wzmacniają trzymanie pessara w dnie macicy.

czytaj więcej
Położniczy

Pessar cienki cewki moczowej

Pessar pierwszego wyboru przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu, u pacjentek o wąskim wejściu do pochwy. Jego kalota podtrzymuje mięsień cewki moczowej, przywracając go do anatomicznego położenia.

czytaj więcej
Położniczy