Przejdź do głównej treści
Menu

Co to jest pessar i jak działa?

Pessar to niewielki wyrób medyczny z wielkimi możliwościami. Umieszczony w pochwie eliminuje niepożądane objawy zaburzeń statyki narządów rodnych i nietrzymania moczu. Pomaga też donosić ciążę i wspiera leczenie wielu innych schorzeń ginekologicznych i położniczych.

Co to jest pessar i jak działa?
Co to jest pessar i jak działa?

Zasada działania pessara jest prosta

Dobrze dopasowany i odpowiednio założony przywraca anatomiczne ułożenie narządów rodnych i innych organów miednicy mniejszej.

Zobacz pessary

Szybka eliminacja niepożądanych objawów

Nie musisz mieć operacji, żeby pozbyć się dolegliwości związanych z wypadaniem narządów rodnych, nietrzymaniem moczu oraz zadbać o bezpieczną ciążę.

Bezpieczna metoda leczenia

Stosowanie pessara, w przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, nie jest obarczone ryzykiem. Zakłada się go niemal bezboleśnie, nie trzeba podawać środków znieczulających, nawet tych działających miejscowo. To jeden z najważniejszych powodów, dla których pessaroterapia niemal całkowicie zastępuje leczenie operację.

Stać Cię na niego
Stać Cię na niego

Wysokiej jakości - jałowe, certyfikowany, bezpieczny dla zdrowia - pessar można nabyć już od 145 zł. Można go używać nawet przez 2 lata.

Nieliczne przeciwskazania
Nieliczne przeciwskazania

Ponieważ pessaroterapia jest zabiegiem nieinwazyjnym i w pełni bezpiecznym może być stosowana prawie przez każdą kobietę. Jedynym przeciwskazaniem jest stan zapalny pochwy.

Proste, samodzielne stosowanie

Wiele kobiet po przeprowadzeniu instruktarzu przez lekarza prowadzącego jest w stanie nauczyć się wyjmowania i ponownego zakładania pessara w domu (dot. pessarów ginekologicznych). Zwiększa to komfort użytkowania pessara i zmniejsza częstotliwość wizyt u specjalisty. Prześledź nasze instrukcje, które nauczą cię, jak robić to krok, po kroku.

Pełen komfort życia
Pełen komfort życia

Dobrze dopasowany i odpowiednio włożony przywraca anatomiczne ułożenie narządów rodnych i innych organów miednicy mniejszej.

Alternatywa dla zabiegów operacyjnych
Alternatywa dla zabiegów operacyjnych

Warto rozważyć aplikację pessara do czasu zabiegu chirurgicznego, by nie musieć rezygnować z codziennych czynności i móc funkcjonować każdego dnia w komfortowych warunkach. Często po zastosowaniu próbnym, pacjentki rezygnują z operacji.

Co to jest pessar i jak działa?
Newsletter
Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności *
Wymień swój pessar na inny nawet do 3 miesięcy od jego zakupu
Wymień pessar

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji w dziale Polityka prywatności.

Zamknij
Komunikat
Zamknij
Zamknij
Dr Herbich - polski producent pessarów ginekologicznych nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu