Kiedy pessar nie działa?

Dobrze dobrany pessar eliminuje objawy zaburzeń statyki narządów rodnych i nietrzymania moczu natychmiast po założeniu. Jeżeli jednak tak się nie stało w Twoim wypadku – jeżeli masz poczucie, że pessar nie działa – na pewno jest jakaś przyczyna, a my pomożemy Ci ją znaleźć.

Porozmawiaj z naszym doradcą

Wydaje mi się, że mój pessar nie działa.Wydaje mi się, że mój pessar nie działa.

4 przyczyny, dla których możesz mieć poczucie, że pessar nie działa

1

Założony pessar jest zbyt duży.
Jeżeli pessar jest zbyt duży, może uciskać i powodować dyskomfort. Wtedy należy go wymienić na mniejszy. 

Nasza rada:

Jeżeli po założeniu pessara czujesz jakikolwiek dyskomfort powiedz o tym lekarzowi. Po założeniu pessar powinien być dla Ciebie niewyczuwalny. Już kiedy wstaniesz z fotela ginekologicznego dokuczliwe objawy powinny ustąpić 

2

Założony pessar jest zbyt mały.
Jeżeli pessar jest za mały może wypadać lub wysuwać się. 

Nasza rada:

Jeżeli po wstaniu z fotela ginekologicznego masz wrażenie, że pessar się wysuwa zgłoś to lekarzowi. Rzadko zdarza się, że pessar wypada mimo tego, że jest właściwie dobrany, ale dzieje się tak wyłącznie podczas silnego wysiłku fizycznego lub podczas wypróżnień. Jeżeli czujesz, że pessar wysuwa się podczas wypróżniania, potrzymaj go palcem.  

3

Zastosowano niewłaściwy model pessara.
Zdarza się, że mimo wypróbowania pessarów pierścieniowych lub talerzowych o różnych rozmiarach, nie sprawdzają się one u pacjentek ze znacznym obniżeniem narządów i/lub szerokim wejściem do pochwy. Zamiast stosować kolejny pessar talerzowy lub pierścieniowy o większym rozmiarze, lekarz powinien wypróbować pessar grzybkowy cienki.

Nasza rada:

Powiedz lekarzowi, jeżeli pessar Cię uciska, albo nie podpiera odpowiednio narządów, bo to może świadczyć o tym, że lekarz dobrał niewłaściwy model pessara.

4

Wcześniej poddałaś się leczeniu operacyjnemu ZSNR.
Blizny pooperacyjne mogą być powodem problemów z doborem pessara.

Nasza rada:

Nie zniechęcaj się przy pierwszej próbie. Poproś lekarza o wypróbowanie różnych rodzajów pessarów.  

Kiedy pessar nie działa - postępowanie - dr Herbich

Zazwyczaj lekarzom udaje się dobrać pessar za pierwszym razem. Jednak zdarzają się sytuacje, w których zastosowanie pessara nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Nie zniechęcaj się wtedy, tylko wspólnie z lekarzem i naszą firmą spróbuj dobrać pessar, który będzie odpowiedni dla Ciebie i wyeliminuje Twoje objawy.

Dr Michael Herbich
założyciel Dr Herbich Sp. z o.o

Firma Dr Herbich oferuje wymianę pessarów do 3 miesięcy od daty zakupu

Poznaj zasady wymiany

Informacje zawarte na stronie zostały opracowane na postawie doświadczeń zawodowych, obserwacji klinicznych i wieloletniej praktyki lekarskiej dr n. med. M. Herbicha.

Newsletter
Bądź na bieżąco z najważniejszymi informacjami
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności *
Wymień swój pessar na inny nawet do 3 miesięcy od jego zakupu
Wymień pessar
Pessary
Komunikat
Dr Herbich - producent - pessary ginekologiczne, położnicze nie wspiera starszych wersji przeglądarek, które mogą nie obsługiwać wszystkich funkcjonalności serwisu. Prosimy o skorzystanie z najnowszych wersji przeglądarek Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge lub innych.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu