Przejdź do strony internetowej dla pacjentek.

Przejdź do serwisu

Przejdź do strony internetowej dla lekarzy.

Przejdź do serwisu
Jesteś lekarzem? Strona dla specjalistów

Blog

Przedwczesny poród: czynniki ryzyka i sposoby zapobiegania

Opublikowano: 30 lipca 2021

Przedwczesne porody zdarzają się stosunkowo często. Szacuje się, że problem ten dotyka około 10% ciąż. Choć na niektóre czynniki, zwiększające ryzyko przedwczesnego porodu nie mamy wpływu – inne, takie jak niewydolność szyjki macicy można leczyć.

3 powody, dla których warto porozmawiać o zaburzeniu statyki narządu rodnego z bliskimi Ci kobietami

Opublikowano: 16 lipca 2021

Problemy zdrowotne strefy intymnej nie powinny być tematem tabu. To, że zmagały się z nimi nasze babcie oraz mamy, nie oznacza, że my też musimy przez to przechodzić. To nie „kobieca natura” ani „taka uroda”, tylko poważne dolegliwości, z którymi możesz sobie poradzić. Nie wstydź się rozmawiać o w pełni naturalnych, a zarazem uleczalnych przypadłościach.

Pessar co to jest i jak go stosować?

Opublikowano: 16 czerwca 2021
Jaki pessar stosować? Drherbich

Pessar to miękki silikonowy wyrób medyczny, który umieszcza się w pochwie, żeby wesprzeć narządy rodne lub narządy miednicy mniejszej .

Jeżeli cierpisz na nietrzymanie moczu, wypadanie narządów rodnych, albo grozi Ci przedwczesny poród prawdopodobnie słyszałaś już o pessarze. Specjalnie dla Ciebie, poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje o pessaroterapii – nieoperacyjnej metodzie leczenia wielu schorzeń ginekologicznych i położniczych.